Kto wymyślił Weed Brownie?

Brownie z dodatkiem marihuany to klasyczny jadalny przysmak. Ale czy wiesz, kto wymyślił brownie z ziółkami?

Jeśli chodzi o ziołolecznictwo, nie ma nic bardziej kultowego niż brownie. Jest pyszne, pełne czekolady i jedno z najłatwiejszych do zrobienia. Ale skąd wzięła się ta niesamowita tradycja? Kto ją wymyślił? Być może nigdy się tego nie dowiemy, ale wiemy jednak, kto opublikował pierwszy przepis na brownie z ziół.

Alice B. Toklas: Królowa Pot Brownie

Wielu uważa, że to Alice B. Toklas wymyśliła brownie z ziołami. W latach 50-tych w Paryżu, Alice B. Toklas opublikowała swoją osławioną książkę kucharską: The Alice B. Toklas Cookbook (Książka kucharska Alice B. Toklas).

Wśród jej przepisów na kurczaka i inne pyszne potrawy ukryta jest słynna krówka haszyszowa Toklas, znana również jako pierwszy przepis na brownie z ziół. Przepis zawiera kolendrę, cynamon, daktyle, migdały, orzeszki ziemne i, oczywiście, konopie indyjskie (Cannabis sativa). Krówki haszyszowe są również związane z Toklas poprzez film Petera Sellersa, Kocham Cię, Alice B. Toklas.

"Dwa kawałki w zupełności wystarczą".

Brion Gysin: Autor i artysta

Malarz, pisarz, poeta dźwiękowy, kompozytor taśm, autor tekstów i artysta performance. Gysin jest pamiętany szczególnie za swoje sugestywne obrazy północnoafrykańskiej pustyni z lat 50. via October Gallery

Brion Gysin był surrealistą. William Burroughs wyjaśnia: "Brion Gysin był jedynym człowiekiem, którego kiedykolwiek szanowałem" w wywiadzie dla The Guardian. To również Gysin wymyślił brownie z ziół, które znamy z książki kucharskiej Tolkasa. Ponadto, Gysin podał swój przepis na haszyszowe krówki do książki kucharskiej Alice B. Toklas. Toklas, która sama nigdy nie robiła brownie, nie wiedziała wówczas, czym jest cannabis sativa. Według książki samego Gysina, Brion dał Tolkasowi przepis dla żartu. Umieszczenie go w ostatecznej wersji książki było błędem. Ale cóż to była za pomyłka! Czy to Gysin wymyślił brownie z ziółkami?

Więc, kto wynalazł Brownie z ziółkami?

Wiedza Gysina na temat haszyszowych krówek pochodzi z czasów jego pobytu w Afryce Północnej. Co więcej, kiedy Gysin odkrył marihuanę, była ona bardziej popularna w Maroku niż w ówczesnej Europie. W rzeczywistości Gysin dał Toklasowi przepis na haszyszowe krówki w tym samym roku, w którym otworzył swoją restaurację w Tangerze. Ale kto pierwotnie wymyślił brownie z ziółkami?

Być może nigdy nie dowiemy się, kto tak naprawdę wymyślił ziołowe brownie, tak jak nigdy nie dowiemy się, kto wziął pierwszego bucha. Wiemy jednak, że Alice B. Toklas ani nie wymyśliła tego przepisu, ani nie używała marihuany. Tolkas's weed brownie jest przykładem na to, jak kreatywność zainspirowała powstanie tego nocnego przysmaku.

0 0 głosowanie Artykuł OcenaPaweł Szyszko

PR manager w NFI "Piast"