Suszenie chwastów w domu: Najszybszy sposób na suszenie chwastów

Suszenie marihuany to proces, po którym następuje czas zbiorów. Do tej pory dobrze dbałeś o swoje rośliny marihuany. Ale nawet jeśli twoje buds są już gotowe do ostatecznego procesu zbiorów, nadal pozostaje wiele pracy dla ciebie, jako hodowcy. W tym artykule pokażę wam najlepszy sposób na suszenie

marihuany.

Jednakże, ponieważ cały proces może zająć trochę czasu, przez lata hodowcy wymyślili wiele sposobów suszenia, aż znaleźli najszybszy sposób na suszenie trawki. To przyspieszy rzeczy o prawie 50% i skróci cały czas suszenia i suszenia chwastów ogromnie.

Proces suszenia marihuany wyjaśniony

Zanim przejdziesz do całego procesu suszenia marihuany, istnieje proces utwardzania, który zapewnia, że świeżo zebrane zioło osiągnie etap najlepszej jakości. Akt utwardzania wymaga, aby wziąć swoje pąki do kontrolowanego środowiska, gdzie będą one suszyć się powoli. Po tym, twoje pąki powinny być przechowywane w szklanym słoiku, który pozwoli na ich naturalne procesy zachodzące w ciągu kilku tygodni. Ten rodzaj suszenia marihuany sprawia, że pachnie lepiej, zmniejsza szorstkość i pomaga zioło osiągnąć lepszą potencję i dłużej trwające efekty

ogólne.

Przycinanie marihuany przez Howtogrowmarijuana

.

Jak suszyć marihuanę: Środowisko w pomieszczeniu

Według ekspertów, możesz stworzyć optymalne środowisko do suszenia trawki, stosując się do poniższych wskazówek:

 • Temperatura w pomieszczeniu powinna wynosić około 21°C lub około 70°F.
 • Zmierz wilgotność i nie pozwól, aby przekroczyła ona 50%, ale nie powinna być też niższa niż 45%.

Suszenie trawki: Środowisko w słoiku

Najlepszym sposobem na suszenie ziela podczas procesu utwardzania jest suszenie w słoikach. Temperatura w pomieszczeniu, w którym znajdują się słoiki powinna wynosić około 21°C lub około 70°F, ale wilgotność w pomieszczeniu powinna wynosić między 58-65%.

Proces utwardzania i suszenia marihuany krok po kroku

Przede wszystkim, powodem, dla którego hodowcy utwardzają marihuanę, jest zapewnienie maksymalnej siły i jakości ich zioła. Proste wyjaśnienie, jak ważne jest utwardzanie marihuany jest następujące: Być może rozpocząłeś swój proces uprawy ziół od świetnych genetyk i dobrze dbałeś o swoje zioło podczas całego jego życia. Teraz, utwardzanie na końcu jest tym, co odróżni twoje pąki od wszystkich innych i zrobi różnicę między "tylko dobrze" i nagradzanym ziołem. W rzeczywistości, jedynym powodem, dla którego marihuana z jakiejkolwiek poradni smakuje i pachnie lepiej niż ta kupiona na ulicy jest to, że została odpowiednio wysuszona i utwardzona. Ten kluczowy proces nadaje marihuanie gładki, przyjemny smak i działanie.

Suszenie i wieszanie marihuany przez grow-marijuana

.

Korzyści z suszenia marihuany i powolnego utwardzania

Proces utwardzania i suszenia marihuany rozkłada chlorofil w roślinie. To automatycznie zapewnia poprawę smaku każdego pączka i zwiększa gładkość palenia i efekt. Pomaga to również usunąć powszechny zapach "ściętej trawy", który występuje w przypadku świeżo zebranego ziela. Co więcej, efekt kaszlu jest znacznie zredukowany i jeśli masz skłonność do bólów głowy, nie będziesz ich miał tak często. Szansa na rozwój pleśni i bakterii

jest znacznie zmniejszona, podczas gdy moc jest zwiększona, a doświadczeni potheads będą w stanie dostrzec różnicę.

Jeśli nie jesteś ekspertem lub nieco doświadczony miłośnik zioło, najlepszym sposobem, aby zauważyć różnicę między prawidłowo utwardzonej i suszone zioło i jeden, który nie został utwardzony jest palić pączek, który jest bezpośrednio z rośliny, a następnie toczyć jeden z pąków, które zostały prawidłowo utwardzone i suszone. Różnica jest ogromna! Nawet gotowanie z pąków, włączając je do przepisów i napojów, lub podejmowania innych produktów opartych na chwastów

w domu, będzie bardziej przyjemne niż pąki, które nie zostały wysuszone i utwardzone. Eksperci wyjaśniają, że jest to spowodowane zmianą kannabinoidów i terpenoidów podczas suszenia.

Jak powinieneś prawidłowo suszyć marihuanę?

Suszenie marihuany z wieszaków via growweedeasy

.

Po tym jak dowiedziałeś się, dlaczego powinieneś

suszyć marihuanę i jakie są ogólne korzyści z tego procesu, możesz się zastanawiać, jaki jest najlepszy sposób na powolne suszenie marihuany? I jak suszyć trawę w domu, nie pozwalając, aby proces ten pochłonął cały twój wolny czas?

Podczas gdy istnieje wiele innych sposobów suszenia marihuany, w tym artykule opisałem najczęściej stosowany. Dobrze zbadany proces, który jest stosowany od wielu lat, i ten, który wielu kreatywnych, oddanych potheadów uwielbia robić ze względu na obiecujące rezultaty za każdym razem, niezależnie od tego, czy używasz odmiany indica czy sativa

.

Jak suszyć trawkę: Przegląd

Sam proces suszenia marihuany rozpoczyna się po ścięciu rośliny, kiedy już dojrzeje i urośnie. Dlatego tak ważne jest, aby nauczyć się, jak prawidłowo suszyć trawę. Mianowicie, podczas początkowej fazy suszenia, kluczowym krokiem jest pozwolenie, aby twoje zioło wyschło w ciągu 4 do 7 dni. Podczas tego stosunkowo powolnego procesu suszenia marihuany, musisz chronić roślinę przed rozwojem pleśni i bakterii.

Powodem, dla którego mówię, że powinieneś zostawić swoje pąki do wyschnięcia stosunkowo powoli w ciągu tygodnia jest to, że jeśli przyspieszysz proces z jakiegoś rodzaju jednostki grzewczej, utwardzanie będzie zrujnowany i trawka będzie smakować okropnie. Plus stracisz wiele korzyści w procesie robienia tego, a jeśli szukasz, aby destylat CBD lub THC jeden

, nie będą one tak korzystne, jak te z zakładu, który został wysuszony prawidłowo.

Jak suszyć trawę i leczyć ją dobrze za każdym razem

Rośliny marihuany w pomieszczeniu via Unsplash

.

Aby przeprowadzić ten proces z powodzeniem, musisz mieć pewne narzędzia i sprzęt, które będziesz używać wyłącznie do utwardzania i suszenia marihuany.

 • 1 kwartę lub 32 ozsłoiki z szerokimi otworami
 • Miejsce, gdzie można umieścić stojak do suszenia - możesz nawet powiesić swoje buds na wieszakach na ubrania
 • Higrometr tonarzędzie, które pozwala zmierzyć wilgotność wewnątrz słoików.
 • Humidipakito opakowania przeznaczone specjalnie do przechowywania marihuany, które chronią ją przed wysychaniem i kruchością podczas przechowywania.

Pierwszym krokiem

jest oczywiście ścięcie rośliny. Możesz to zrobić, odcinając podstawę i wieszając całą roślinę do góry nogami, aby wyschła. Możesz również odciąć gałęzie indywidualnie i powiesić je do procesu suszenia.

Następnie

należy usunąć i przyciąć wszystkie dodatkowe liście. Są to duże liście wentylatora. Ten krok poprawi wygląd buds, ponieważ zbyt dużo liści sprawi, że twoje zioło będzie szorstkie.

Jeśli wilgotność w pomieszczeniu jest około lub nieco poniżej 30%, oznacza to,

że przestrzeń jest sucha i powinieneś zostawić więcej liści na roślinie. To spowolni proces suszenia i sprawi, że suszenie będzie lepsze, jak wspomniałem wcześniej.

Jeśli wilgotność jest średnia

- około 40-50%, wtedy możesz powiesić suszącą się marihuanę do góry nogami i zostawić ją na tydzień.

Jednakże, jeśli wilgotność

jest powyżej 60%, wtedy należy oddzielić wszystkie buds od gałęzi indywidualnie i pozostawić wystarczająco dużo miejsca między nimi do wyschnięcia. Jeśli nie uda ci się tego zrobić, możesz zauważyć naprawdę powolne suszenie konopi i rozwój pleśni.

Trzecim krokiem

w procesie suszenia chwastów jest dobra kontrola środowiska. Jak wspomniano wcześniej, około 70°F lub 21°C to temperatura pomieszczenia, której należy szukać i 50% wilgotności. Poniżej masz kilka narzędzi, które pomogą ci osiągnąć ten optymalny proces suszenia:
 • Twój klimatyzator schładzapowietrze i również je wysusza. Więc jeśli zmagasz się z wilgotnością i wysokimi temperaturami, to jest to twój najlepszy kumpel podczas suszenia marihuany.
 • Jeśli potrzebujesz niższej temperatury, ale wyższy poziom wilgotności, a następnie chłodnica ewaporacyjnais to, czego potrzebujesz. To narzędzie obniża temperaturę przy jednoczesnym zwiększeniu wilgotności.
 • A dehumidifierisnarzędzie, które ogrzewa powietrze i obniża wilgotność w ogóle.
 • Podczas gdy humidifieralsoogrzewa powietrze, ale podnosi wilgotność.
 • Nagrzewnica będzie ogrzewać powietrze, zwiększając ogólną temperaturę przy jednoczesnym obniżeniu wilgotności.

Czego NIE robić podczas suszenia marihuany?

Pąk marihuany via unsplash

.

Najczęściej popełnianym błędem w procesie suszenia marihuany jest to, że ludzie chcą przyspieszyć cały proces suszenia i utwardzania. Nigdy nie powinieneś szybko suszyć swoich buds w piecu lub przy użyciu dehydratora. Ludzie również popełniają błąd suszenia z suchym lodem lub nawet najgorszy ze wszystkich, w mikrofalówce. Talk about a waste of weed! To nie tylko stworzy zły smak i zapach, ale także spowoduje straszne migreny i paranoję podczas palenia zioła później. Wszystkie te procesy przyspieszające suszenie mogą doprowadzić do zniszczenia niektórych kannabinoidów i terpenów, które są cennymi, leczniczymi składnikami marihuany

. Może się to zdarzyć nawet w temperaturze 85°F lub 30°C.

PRO WSKAZÓWKA:

Używanie kartonu podczas suszenia marihuany będzie bardzo pomocne, jeśli mieszkasz w zbyt wilgotnym środowisku, ponieważ karton bardzo szybko wyciąga wodę z buds. Jednakże, znany jest z tego, że tworzy mokre plamy i pozostawia odciski na miejscach, gdzie buds dotknęły płaskiej powierzchni. To dlatego doświadczeni hodowcy zalecają obracanie pąków co kilka godzin, aby każda strona otrzymała takie samo traktowanie.

Korzystanie z dodatkowego wentylatora do dmuchania w pokoju przez cały czas jest zalecane dla dodatkowego przepływu powietrza, jeśli mieszkasz w zbyt wilgotnym środowisku. Ale należy pamiętać, że wentylator nigdy nie

powinien dmuchać w kierunku pąków. Powinien być skierowany na bliską ścianę, ale upewnij się, że jego strumień powietrza jest nadal odczuwalny w pomieszczeniu.

5 1 głosowanie Artykuł OcenaPaweł Szyszko

PR manager w NFI "Piast"