Jak zmienić dyspenserię

Jak zmienić placówkę

Posted by Marihuana Doctors on 06/11/2018 in Zasoby dla placówek medycznych

Zawartość medyczna sprawdzona przez Dr. Joseph Rosado, MD, M.B.A, Chief Medical Officer

Pacjenci korzystający z medycznej marihuany polegają na dyspenseriach, które dostarczają im lekarstwa. Czasami jednak dyspensa nie jest dla kogoś korzystna. Jeśli myślałeś o zmianie apteki, możesz przenieść receptę przez Internet lub telefonicznie. Jednak nie każdy stan pozwala aptekom na takie ułatwienie tego procesu. Prawo stanowe zazwyczaj ściśle reguluje kwestie związane z marihuaną leczniczą, często wymagając dodatkowych formalności i kroków do wykonania. W tym przewodniku dowiesz się, co należy wziąć pod uwagę przy zmianie przychodni i jakie są najczęstsze sposoby, w jakie prawo stanowe reguluje przeniesienie przychodni.

Czy mogę w ogóle zmienić dyspensę?

Każdy stan z dyspensariami pozwoli ci zmienić swoją główną dyspensarnię - różnica polega na tym, jak bardzo skomplikowany jest ten proces. Niektóre stany nie wymagają żadnych formalności, aby kupić lek od innego dostawcy. W innych proces ten jest bardzo skomplikowany i wymaga czasu i wysiłku. Bez względu na to, w jakim stanie się znajdujesz, zmiana jest możliwa, jeśli wiesz, co robić.

Dlaczego miałbym chcieć zmienić dystrybutora?

Pacjenci, którzy chcą zaopatrywać się w leki w innej placówce, mogą mieć wiele powodów do zamiany, między innymi

    Cena: Zdarza się, że placówka podnosi koszty leków do takiej wysokości, że stają się one niewykonalne dla pacjenta. Albo odkrywają, że inna poradnia ma lepsze ceny. Wybór: Dyspensaria często same dokonują wyboru, pozostawiając decyzję w gestii swoich praktyk biznesowych i budżetu. Pacjent może chcieć mieć więcej opcji lub preferować miejsce, które zwraca większą uwagę na jakość niż ilość. Niektóre dyspenasatoria mogą mieć w swojej ofercie leki, których nie ma obecny dostawca. Lokalizacja: Każdy od czasu do czasu się przeprowadza, a zmiana miejsca zamieszkania może utrudnić dostęp do przychodni, która wcześniej znajdowała się w pobliżu. Czasami lokalizacja jest ważniejsza od innych czynników i pacjent musi znaleźć świadczeniodawcę bliżej domu. Jakość produktu: W niektórych przypadkach leki z dyspenserii nie są dla ciebie odpowiednie. Może znalazłeś w swoich buds garść nasion lub nie jesteś zadowolony z koncentratów. Innym razem może się zdarzyć, że inna placówka ma reputację sprzedającej wysokiej jakości wersje twoich leków, których nie możesz odrzucić. Personel i atmosfera: Niektórzy pacjenci wolą swobodną atmosferę, inni wolą coś, co sprawia wrażenie bardziej klinicznego i profesjonalnego. Pracownicy również przyczyniają się do atmosfery w placówce swoim nastawieniem i stylem obsługi klienta.

Bez względu na to, dlaczego chcesz iść do innej placówki, podejmujesz ważną decyzję dotyczącą swojego leczenia.

Pytania, które powinieneś sobie zadać przed opuszczeniem swojej dyspensy

Jeśli zdecydujesz się zmienić placówkę, upewnij się, że dobrze poszukasz i przemyślisz powody swojej decyzji. Może to nie jest wielki problem, jeśli możesz łatwo zarejestrować się u nowego dostawcy, ale niektóre miejsca sprawiają, że zmiana jest czasochłonnym procesem. Dlatego przed zmianą operatora należy zadać sobie następujące pytania:

    Jak trudne jest przejście do nowej dyspenasatorni w moim stanie? Czy ceny w mojej placówce są zbyt wysokie, czy też na okolicznym rynku ceny są podobne? Jakie są opinie w internecie o wybranej przeze mnie placówce? Czy nowa placówka oferuje wycieczki dla potencjalnych pacjentów?

Skorzystaj ze źródeł internetowych, takich jak nasza baza danych, aby uzyskać jak najwięcej informacji o menu, cenach, obsłudze klienta i innych czynnikach.

Szukanie nowej dyspensy w stanie, w którym uprawia się rekreację

W stanach takich jak Kalifornia i Nevada, w których działają rekreacyjne placówki dla osób powyżej 21 roku życia, możesz z reguły łatwo zmienić placówkę. Jeśli korzystasz już ze sklepów rekreacyjnych, wystarczy, że pójdziesz do innego sklepu i użyjesz swojego identyfikatora 21+, aby kupić lek. Zalecamy jednak wyrobienie karty medycznej marihuany, abyś mógł kupować w poradniach medycznych i nabywać produkty lecznicze. Pacjenci posiadający kartę medycznej marihuany mogą być zmuszeni do wypełnienia niewielkiej ilości formalności, aby zapisać się do nowej poradni medycznej, ale nie jest to nic trudnego. Szukając nowego dostawcy, pamiętaj, aby sprawdzić, czy oferuje on przede wszystkim usługi medyczne.

Zmiana dyspensarium w stanie, w którym obowiązuje tylko medycyna

W stanach takich jak Nowy Jork czy Minnesota, które zalegalizowały tylko medyczną marihuanę, możesz być zmuszony do wykonania dodatkowej pracy w porównaniu z pacjentami w stanach rekreacyjnych. W niektórych stanach możesz odwiedzić dowolną placówkę, jeśli posiadasz kartę medycznej marihuany, podczas gdy inne wymagają od placówek dostarczenia wniosków. Nawet w stanach, które wymagają tylko karty medycznej marihuany, niektóre poradnie wymagają umówienia się na wizytę lub załatwienia formalności przed zakupem leków.

Niektóre stany wymagają jednak, abyś oficjalnie wyznaczył głównego dystrybutora. W takim przypadku musisz uzyskać zgodę departamentu stanowego, który zarządza lekami z konopi indyjskich, zanim będziesz mógł kupić leki w nowym miejscu. Zdarza się, że główna przychodnia jest odnotowana na karcie pacjenta, co zmusza Cię do czekania z wizytą do czasu otrzymania nowego identyfikatora. Przychodnie w takich stanach zazwyczaj chętnie pomogą Ci w tym procesie, więc nie krępuj się zadzwonić do swojego potencjalnego dostawcy, aby dowiedzieć się, czy może Ci pomóc.

Czy mogę wybrać dyspenserię poza moim stanem?

Jeśli mieszkasz w pobliżu innego stanu z legalną marihuaną, możesz rozważyć przejście do placówki w tym stanie, zamiast w swoim własnym. Jeśli w danym stanie obowiązuje marihuana rekreacyjna, możesz ją uzyskać jako osoba dorosła, ale możesz mieć możliwość zażywania jej tylko w granicach stanu. W kilku stanach, takich jak Hawaje i Maine, można dokonać rejestracji dla pacjentów spoza stanu, która tymczasowo pozwala na zakup leków. Maryland, w wyjątkowym przypadku, zezwala pacjentom spoza stanu na korzystanie z usług medycznych związanych z marihuaną w tym stanie i dokonywanie zakupów w tamtejszych dyspenseriach.

Sprawdzanie możliwości wyboru dyspensy

Nie musisz sam orientować się w świecie placówek oferujących medyczną marihuanę. Nasz aktualny katalog placówek oferuje informacje na temat menu, lokalizacji, wymagań dotyczących składania wniosków i wiele innych. Podczas poszukiwań możesz mieć pytania dotyczące produktów znajdujących się w menu online. Na szczęście w naszym katalogu produktów znajdziesz leki z całego kraju i opisy ich zalet. Aby być na bieżąco ze zmianami legislacyjnymi w Twoim stanie i nie tylko, śledź nasz blog z wiadomościami i aktualizacjami.Paweł Szyszko

PR manager w NFI "Piast"