Turystyka konopna w Lizbonie, Portugalia

Stolica Portugalii: piękna pogoda, taniec, świetne jedzenie, uliczne imprezy i zdekryminalizowali wszystkie narkotyki!

Świat jest pełen wspaniałych i ekscytujących miast do odwiedzenia, a Lizbona jest jednym z tych, które powinny być na liście wiaderek każdego. To było na mojej i to zmieniło moje życie. Nie tylko jest całkowicie przyjazny dla budżetu ... dzięki AirBnB ... ale jest pełen pięknej architektury dopasowanej do pięknych ludzi. To wypełni ten kawałek twojej duszy głodnej wędrówki! A z żądzą wędrówki przychodzi marihuana. W Lizbonie posiadanie marihuany na własny użytek nie jest już przestępstwem.

Ok, nie będę kłamał, możesz dostać mandat. Ale jest to niewielkie prawdopodobieństwo.

Oto kilka ważnych informacji, które pomogą ci zachować bezpieczeństwo i znaleźć w mieście miejsca przyjazne marihuanie. Pamiętaj, że podróżowanie z marihuaną jest nadal wykroczeniem, więc pozostań bezpieczny i ciesz się wesołą, spokojną i tętniącą życiem Portugalią.

Prawo dotyczące konopi indyjskich w Lizbonie

W 2000 r. została uchwalona ustawa 30/2000, która formalnie zdekryminalizowała konsumpcję i posiadanie wszystkich nielegalnych narkotyków w małych ilościach i na własny użytek.

 • Posiadanie niewielkiej ilości marihuany na własny użytek nie jest już uznawane za przestępstwo.
 • Nie więcej niż dziesięciodniowy zapas dla jednej osoby.
 • Policja często ignoruje użytkowników marihuany, o ile nie stwarzają oni problemów.
 • Większość policjantów jest przyjazna i nie zrobi nic, jeśli okaże się, że posiadasz przy sobie marihuanę na własny użytek.
 • Zarówno konsumpcja jak i używanie są nadal uważane za wykroczenia administracyjne i mogą być karane grzywną lub nakazem rehabilitacji.
 • Najgorsze jest to, że możesz zostać poddany ewentualnej karze więzienia, w zależności od popełnionego naruszenia.
 • Sprzedaż marihuany podlega karze pozbawienia wolności od 4 do 12 lat.

UWAGA:

Dzienne zapotrzebowanie na narkotyk na własny użytek jest skodyfikowane w prawie portugalskim jako marihuana 2,5g i haszysz 0,5g.

Poznaj Lingo

Znalezienie marihuany nie jest tak proste, jak odwiedzenie lokalnego punktu sprzedaży. Dekryminalizacja przyczyniła się do wyeliminowania sklepów i lokalnych ulicznych transakcji. Tak więc znajomość lokalnej terminologii bardzo ci pomoże.

 • Ganza lub Maconha - ogólnie marihuana
 • Charro - Joint
 • Bongo - Bonga
 • Erva - Właściwa roślina
 • Shamon - Tani, niskiej jakości haszysz
 • Pyłek - Średniej jakości haszysz
 • Bolota/Paki - Wysokiej jakości haszysz
 • Inne nazwy marihuany to burlite, canhão i bula.

Ceny

Naprawdę nie jest źle ani pod względem jakości, ani ceny. Wydaje mi się, że płaciłem średnio 10 dolarów za gram i było to przyzwoite. Haszysz wydaje się być głównym tematem rozmów w mieście. Albo mieszanie haszyszu i marihuany w pre-roll. Ale to nie jest tak, jak w Ameryce Północnej, gdzie jest wiele odmian, które stoją na półkach. Poważnie, możesz skończyć z nasionkiem lub dwoma, ale będziesz na haju!

Jakość Średnia ($/Oz.)*. Wielkość próbki
Wysoka Jakość $ 192.08 103
Średnia jakość $ 191.89 38
Low Quality $ 158.94 9
 • Za dwa gramy lub więcej haszyszu wysokiej jakości, średnia cena wynosi około 13-14 dolarów.

Rzeczy do zrobienia

Park Restaurant & Bar - Podwyższony taras ogrodowy na dachu w Lizbonie via Portugal Confidential

Chociaż nie ma tu zbyt wielu wydarzeń związanych z 420 lub miejsc przyjaznych konopiom, fakt, że możesz palić trawkę bez problemu, jest całkiem miły. A w Lizbonie wciąż jest mnóstwo rzeczy, którymi można się cieszyć. Z mojego doświadczenia wynika, że miejscowi są naprawdę mili, a ja miałam szczęście, że trafiłam na palącego trawkę Portugalczyka-Brazylijczyka. Młodzi ludzie zawsze będą mieli dla Ciebie jakąś odpowiedź.

Music Box
Otwiera się o północy, ale ten spocony klub naprawdę rozkręca się około 2 w nocy! Mówiono, że ma jednego z najlepszych DJ-ów w Lizbonie i nie mylili się. Każda noc jest inna, więc jest tak samo prawdopodobne, że usłyszysz najnowszy banger cumbii jak i house. Jest to w zasadzie twoje after-party. Większość ludzi pali papierosy i pije, więc nie ma nic przeciwko temu, żebyś zapalił jointa lub vape'a.

Park Bar
To miejsce jest tak cholernie niesamowite! Jest to uroczy bar koktajlowy wieczorem i nierealna impreza w nocy. Możesz palić na zewnątrz i nikt nie będzie Ci przeszkadzał. Wiedz jednak, że dzielenie się papierosem jest powszechną uprzejmością, więc jeśli ktoś poprosi Cię o Twojego spliffa - powiedz si! To miejsce miało najlepszego Rasta DJ'a jakiego kiedykolwiek słyszałem. Grał najlepsze kawałki latynoskie, soca, dancehall, top 40 jakie kiedykolwiek powstały. Jeśli jesteś tam na drinka - sangria jest w punkt. A w Europie macie gwarancję, że znajdziecie dobre piwo!

Rzeczy, które warto zobaczyć

Parque das Nações via Neighbourhood

Parque das Nações
Piękny Parque das Nações to przebudowany obszar nad rzeką Tag. Zielone przestrzenie z publiczną sztuką, darmowe wifi, łączące współczesne budynki, takie jak Teatr Camões i ogromne lizbońskie Oceanarium. Wzdłuż tej promenady znajduje się kilka niesamowitych restauracji. Pizza jest do umarcia dla. Desery są po to, aby umrzeć! Zwłaszcza, gdy masz ochotę na przekąskę! Znajdziesz tu również lokalne galerie i sklepy. Nie ma nic nudnego w Lizbonie!

Telecabine Lisboa
Kolejka linowa Telecabine Lisboa oferuje głupie-nierealne widoki. Widok na piękną krystalicznie ciemnoniebieską wodę, niekończące się niebo i wspaniałą architekturę i góry, które wypełniają Portugalię. Jest tania i naprawdę zabawna. Zabierze Cię wystarczająco dużo, aby uchwycić zdjęcia i wspomnienia, które chcesz z miasta.

Podsumowanie: Maior Mentalidade: Wyższa Mentalność

Podsumowując, Lizbona jest zdecydowanie na liście miejsc, do których musisz pojechać, a ja muszę tam wrócić! Pełna sztuki, żywych ludzi, energii i miłości. Portugalia jest na liście dla tych, którzy uczestniczyli w Global Marijuana March i być może pójdą w kierunku bardziej aktywnych wydarzeń dla nas, stonerów, którzy kochają podróżować. Jest to gorące miejsce dla turystyki i młodych dorosłych, więc może jesteśmy tym, czego potrzebują. Ale póki co, będziemy im dziękować za to, że pozwalają nam palić i nie trafić do więzienia!

Podzielcie się swoimi ulubionymi rzeczami związanymi z Portugalią - jakie są wasze ulubione miejsca do jedzenia, spędzania czasu, zwiedzania?

5 3 głosy Ocena artykułuPaweł Szyszko

PR manager w NFI "Piast"