Wskazówki dotyczące podróżowania z medyczną marihuaną

Porady wakacyjne dotyczące podróżowania z medyczną marihuaną

Posted by Marihuana Doctors on 09/16/2019 in Medyczna Marihuana

Zaktualizowano 21 stycznia 2020 r. Zawartość medyczna zweryfikowana przez Dr. Joseph Rosado, MD, M.B.A, Chief Medical Officer

Niezależnie od tego, czy łapiesz promienie na plaży, odwiedzasz przyjaciół i rodzinę, wędrujesz po parku narodowym, jedziesz przez cały kraj, czy wyruszasz na przygodę z listy rzeczy do zrobienia w obcym kraju, te wskazówki dotyczące podróży mogą pomóc Ci podróżować z medyczną marihuaną dyskretnie, bezpiecznie i legalnie. Zaczynamy!

Kliknij tutaj, aby zobaczyć pełną infografikę

Lecisz? Zostaw swój zapas w domu.

Jeśli myślisz o locie samolotem z medyczną marihuaną, zawróć. Przyjazne niebo wcale nie jest dla niej takie przyjazne. Zgodnie z przepisami Transportation Security Authority (TSA), możesz legalnie latać z produktami z konopi indyjskich zawierających nie więcej niż 0,3 procent THC w przeliczeniu na suchą masę lub zatwierdzonych przez FDA zgodnie z ustawą Agriculture Improvement Act of 2018 w bagażu podręcznym i rejestrowanym. W przeciwnym razie latanie z medyczną marihuaną w kraju jest federalnie nielegalne, nawet jeśli przebywasz na terenie stanu, w którym medyczna marihuana jest legalna.

Jeśli jesteś zarejestrowanym pacjentem z medyczną marihuaną w swoim stanie lub w stanie, do którego podróżujesz, możesz zostać aresztowany na podstawie federalnych przepisów dotyczących handlu narkotykami, jeśli funkcjonariusze TSA podczas kontroli bezpieczeństwa odkryją przy Tobie medyczną marihuanę. Personel linii lotniczych może również usunąć pasażerów z samolotu, jeśli wydają się oni być pod wpływem lub jeśli wiadomo, że posiadają medyczną marihuanę, nawet jeśli posiadają kartę medycznej marihuany.

To samo dotyczy lotów międzynarodowych. Nawet jeśli marihuana jest legalna w kraju, do którego się wybierasz, np. w Kanadzie, wjazd do Kanady z USA z posiadaną marihuaną jest nielegalny. Aby uniknąć kłopotów na lotnisku, grzywny, konfiskaty marihuany medycznej lub więzienia, najbezpieczniej jest zostawić swoją działkę za sobą, niezależnie od tego, czy lecisz do kraju, czy za granicę.

Zachowaj ostrożność podczas przekraczania granic państwowych.

Według United Patients Group, organizacji zrzeszającej lekarzy i pacjentów, podróżowanie samochodem jest najbezpieczniejszym środkiem transportu, jeśli chcesz zabrać ze sobą medyczną marihuanę, zwłaszcza jeśli medyczna marihuana jest legalna w danym stanie, jesteś odpowiednio zarejestrowany i nie przekraczasz granic stanu. Na przykład w stanie Maryland pacjenci posiadający kartę identyfikacyjną mogą bez obaw podróżować do dowolnego miejsca na terenie stanu, pod warunkiem, że nie jest to teren należący do rządu federalnego lub terytorium federalne, jak na przykład National Mall w Waszyngtonie.

Jednak przekroczenie granicy stanu oznacza przekroczenie granicy prawnej. Opuszczenie stanu z jakimkolwiek produktem z marihuany stanowi naruszenie przepisów o handlu narkotykami, nawet jeśli medyczna marihuana jest legalna w stanie, do którego jedziesz.

Jeśli mimo tych ostrzeżeń i tak zdecydujesz się przywieźć medyczną marihuanę z domu, schowaj ją zamkniętą w szczelnym pojemniku w bagażniku. W wielu stanach jazda z marihuaną w otwartym samochodzie jest nielegalna. W Kolorado, na przykład, możesz zostać oskarżony o popełnienie wykroczenia drogowego, jeśli zostaniesz przyłapany z produktem zawierającym marihuanę z rozbitą plombą lub innymi dowodami na to, że część produktu została spożyta, lub jeśli widoczne są ślady używania produktu w samochodzie. Nie używaj produktu podczas prowadzenia samochodu.

Zapoznaj się z przepisami dotyczącymi spożywania alkoholu w miejscach publicznych.

Nawet jeśli wybierasz się do stanu, w którym marihuana rekreacyjna jest legalna lub który honoruje Twoją kartę marihuany medycznej, zapoznaj się z przepisami dotyczącymi tego, co wolno, a czego nie. Na przykład w Kalifornii nielegalne jest palenie marihuany w miejscach publicznych, w tym w parkach, na plaży lub w barach, a już na pewno nie w Hermosa Beach, podczas oglądania turnieju siatkówki plażowej lub obserwowania lwów morskich hasających po Oceanie Spokojnym przy nabrzeżu Rybackim w San Francisco.

Nie używaj trawki w parkach narodowych.

Używanie marihuany, w tym medycznej, na terenach federalnych, do których należą parki narodowe i lasy narodowe, w tym stoki narciarskie, jest nielegalne. Jeśli wybierasz się na przykład do Parku Narodowego i Rezerwatu Great Sand Dunes w Kolorado lub do Parku Narodowego Mount Rainier w stanie Waszyngton, posiadanie lub używanie jakiejkolwiek ilości marihuany podlega karze do 5 000 USD na osobę lub 10 000 USD na organizację, lub karze pozbawienia wolności do sześciu miesięcy, lub obu tym karom.

Bądź na bieżąco w pociągu.

W porównaniu z zapominalską podróżą samolotem, podróż pociągiem Amtrak to przygoda sama w sobie. Niezależnie od tego, czy jedziesz pociągiem Amtrak Cardinal, który pokonuje malowniczą trasę z Nowego Jorku do Chicago przez dolinę Shenandoah i góry Blue Ridge, czy też przemierzasz Sierry przez przełęcz Donner Pass pociągiem Amtrak Zephyr z Chicago do San Francisco, czeka Cię wspaniała podróż. Ale zostaw swoją medyczną marihuanę w domu. Zgodnie z polityką firmy Amtrak, używanie marihuany w jakiejkolwiek formie i w jakimkolwiek celu jest zabronione, nawet w stanach, w których jest ona legalna lub dozwolona medycznie.

Zaopatrz się w nią, gdy dotrzesz na miejsce.

Niezależnie od tego, dokąd się wybierasz, najbezpieczniej jest kupić medyczną marihuanę po przyjeździe na miejsce, jeśli to możliwe. Niektóre stany honorują karty medycznej marihuany spoza kraju, co ułatwia jej uzyskanie po dotarciu do celu.

Jeśli lecisz lub jedziesz do stanu, w którym marihuana jest legalna, takiego jak Kalifornia czy Kolorado, to nawet lepiej. Nie będziesz musiał się martwić o zabranie swojej karty medycznej marihuany. Po dotarciu na miejsce możesz po prostu kupić marihuanę w punkcie sprzedaży na podstawie ważnego, wydanego przez rząd dokumentu tożsamości.

O autorce

Sandra Gordon jest pisarką specjalizującą się w tematyce zdrowia i medycyny dla konsumentów i lekarzy. Pisała dla Everyday Health, Prevention, Healthgrades, Parents, the Cleveland Clinic, NYU Langone Health, Harvard Medical School, Your Teen, WebMD i wielu innych.Dr Mieczysław Konecki

Asystent w British Science Academy