Przemysł mody w budowie: Moda z wyższej półki staje się jeszcze wyższa!

Wielu projektantów może nie chcieć komentować swojej mody inspirowanej trawką, ale fakty są faktami. Marihuana odcisnęła swoje piętno na przemyśle modowym.

Wielu może myśleć, że jest to tandetne, ale styl liści marihuany jest już tylko przeciętnym workowatym ubraniem i stylem tie-dye. W rzeczywistości, czasy drastycznie się zmieniają, wprowadzając szykowny, nowy styl na stoner style. Teraz gwiazdy, politycy i prawdopodobnie sprzedawca w twoim sklepie spożywczym palą trawkę. I wielu z nich nie wstydzi się promować tego stylu poprzez swój osobisty styl w branży mody.

Co jest na rynku?

Rihanna, wśród wielu innych gwiazd, nie wstydzi się pokazywać swojej miłości do marihuany poprzez modę. via The Billboard

Biżuteria

Jest to najpopularniejszy sposób na pokazanie marihuany. Nie jest to zbyt wiele, ale informuje innych, że masz na myśli biznes związany z marihuaną. Teraz jest więcej szykownych i klasycznych wzorów kolczyków, pierścionków i naszyjników. Więcej rodzajów wykwintnej, delikatnej i modnej biżuterii jest tworzonych dla entuzjastów marihuany.

Cannabis Couture

Wielu projektantów włączyło motywy związane z konopiami do swoich linii, ubrań i prowokacyjnych wypowiedzi modowych. Podczas gdy kultura marihuany była kiedyś dla Rasta Manów lub hipisów mieszkających obok, teraz stała się modna. Stała się modna! "Chodzi o to, aby stworzyć coś bardziej nowoczesnego i szykownego, co odzwierciedlałoby dzisiejszego użytkownika marihuany", mówi Pilar Johnson, właścicielka sklepu Etsy. Moda była również sposobem na wyrażanie poglądów politycznych, a wraz z legalizacją na horyzoncie, coraz mniej osób boi się wyrażać to poprzez swoją modę. Od kurtek, przez torebki, po ulubione skarpetki HUF, liście trawki można znaleźć w zasadzie wszędzie. Trawka trafiła nawet na wybieg - na Fashion Week w Nowym Jorku. Dzięki gwiazdom z listy A, które noszą nowe liście trawki, moda ta stanie się mniej stygmatem, a bardziej szykownym sposobem na pokazanie marihuany.

Produkty konopne

Produkty konopne są wytwarzane z jednego z gatunków konopi. Powodem, dla którego są one tak popularne, jest ich szybki wzrost i trwałość... i to, że mogą być produkowane bez użycia pestycydów. Najlepsze w konopiach jest to, że mają właściwości lecznicze dla skóry i zwalczają promieniowanie UV. Z trendami idącymi w kierunku bardziej naturalnych szlaków - jest to świetny sposób, aby być częścią tego. Oszczędza wodę i pomaga utrzymać zatrudnienie. Przemysł modowy zmierza w kierunku bardziej wegańskich, naturalnych opcji, a ponieważ może być produkowany w dużych ilościach, jest to idealna opcja tkaniny z długim okresem trwałości.

Akcesoria

Liść marihuany znalazł również zastosowanie w projektach pończoch, kopertówek, pasków i innych akcesoriów. Efektem tego są wysokiej jakości akcesoria, takie jak zapalniczki, vaporizery i oczywiście wyroby szklane. Niektóre akcesoria są wręcz stworzone do wielokrotnego użytku. Weźmy na przykład headline-making grinder-necklace wypuszczony przez trendową markę modową Vetements w 2016 roku.

HigherFashion

via HERB

Co to wszystko robi, to pozwala konopi indyjskich do końca prohibicji jest własny oświadczenie mody. Oczywiste jest, że cannabis couture stało się mainstreamem. Wraz z paleniem marihuany. Korzyści dla zakładu w branży mody są ogromne i mogą pomóc w budowaniu bardziej wytrzymałych-długotrwałych ubrań.

Nie chodzi już o to, co ludzie uważali za "kulturę stoner". To oficjalnie stało się kulturą każdego. Ze wszystkich środowisk. Niezależnie od tego, czy jest to zabójcza koszula tie-dye, czy wysokiej klasy bluzka Gucci z emblematem ziół, wszelkie wsparcie dla społeczności konopi jest korzystne. Cieszymy się, że branża modowa również się na to zdecydowała. Z tego powodu, moda na konopie otwiera drzwi do znacznie szerszego świata reformy konopi.

"Moda, jak zawsze, podchwyci to, co dzieje się w naszej kulturze i wprowadzi to na swój własny sposób" - mówi Shapiro. "Ale to, co jest ekscytujące, to fakt, że zmiana zachodzi, a konopie indyjskie mogą być szykowne". - Katie Shapiro, pisarka stylu trawki z Kolorado

0 0 głosowanie Artykuł OcenaPaweł Szyszko

PR manager w NFI "Piast"