Olej z konopi – podstawowe informacje

przedawkowanie oleju z konopiO tym, że olej z konopi działa pozytywnie na ludzki organizm, nie trzeba nikogo przekonywać. Sięgają po niego różne osoby – także i ci zmagający się z chorobą nowotworową. Wszyscy są jednak spragnieni dodatkowych informacji na temat tego niezwykłego specyfiku. Co należy o nim wiedzieć?

1. Czy olej z konopi można przedawkować? 

Oczywiście, przedawkować można wszystko. Nie należy jednakże wpadać w panikę, bowiem olej jest substancją naturalnego pochodzenia i na pewno nie zagrozi naszemu zdrowiu, a już tym bardziej życiu. Osoby, które przedawkują, mogą się poczuć nieco dziwnie, a w szczególnych przypadkach może kręcić im się w głowie i może zrobić im się niedobrze. Jest to jednak normalne – organizm może tak reagować, nim przyzwyczai się do lekarstwa. Szczególnie narażone na takie objawy są osoby leczone przy pomocy radioterapii lub chemioterapii. Zaleca im się zatem zażywanie oleju z konopi przez snem.

2. Jaka dawka oleju z konopi jest odpowiednia?

Zależy to od wielu czynników – przede wszystkim wzrostu oraz masy ciała. Osoby, które ważą mniej potrzebują również mniejszej dawki lekarstwa.

3. Jak przechowywać lek?

W miejscu chłodnym, ciemnym i z daleka od dzieci.

4. Czy olej mogą zażywać kobiety w ciąży?

Nie stwierdzono żadnego negatywnego wpływu oleju z konopi na płód, jednakże lepiej przed zażyciem zapytać o zdanie lekarza. Podobnie w sytuacji, gdy stosuje go kobieta karmiąca piersią.

5. Czy olej mogą zażywać kierowcy?

Kierowanie pojazdem po zastosowaniu oleju powinno być skonsultowane z lekarzem.Dr Mieczysław Konecki

Asystent w British Science Academy